Archive for the ‘Bez kategorii’ Category

Wspomnienia zapisane na liściu…Zajęcia rozwijające uzdolnienia plastyczne

Jesień i kolorowe liście, które mogą być wspaniałym pamiętnikiem lata…Podczas zdalnych zajęć rozwijających uzdolnienia zapisaliśmy kolorem obraz letnich wspomnień na jesiennych liściach. Zapraszamy do naszej wirtualnej galerii, spójrzcie sami…

 

Adwentowa „Torba Charytatywna Caritas”


Jako szkolna Grupa Wolontariatu włączamy się do akcji wraz z Caritas naszej diecezji. Otrzymaliśmy torby, z zaproszeniem do ich wypełnienia w produkty żywnościowe, środki czystości oraz chemię gospodarczą dla potrzebujących. Zachęcam społeczność szkolną do złożenia daru serca. Produkty można przynosić do Biblioteki Szkolnej we wtorki i w czwartki, w godzinach od 16.00 do 18.00 (produkty wkładamy do wystawionych toreb). Pamiętajmy o przestrzeganiu zasad sanitarnych podczas przekazywania produktów w bibliotece (maseczka, dystans) Uczniowie włączający się do akcji otrzymają oczywiście punkty dodatnie!
Pozdrawiam
Wioletta Cepowska

 

Tak świętowaliśmy 11 listopada… „zdalnie”

Dziękuję wszystkim, którzy podjęli Wyzwania muzyczne, plastyczne i fotograficzne. Oto malarskie inspiracje twórczością polskich artystów z początku XX w.; kopie obrazów Tadeusza Makowskiego i Józefa Pankiewicza, w wykonaniu Olka Muszyńskiego, Mai i Macieja Kahle, Julii Dzioch, Nikoli Rudnickiej. Zdjęcia patriotyczne i hymn Polski nadesłali też Nikodem Lis i Oliwia Sech oraz Malwina Grefling. Piękne utwory muzyczne i wiersze nagrali Maja Rychła, Maria Modrzejewska z tatą, Krystian Rychliński z siostrą Agatką oraz Lena Brożyna z tatą.

 

*Dzień Misia!*

25.11. – Dzień Misia.

Pomimo tego, że nie mogliśmy spotkać się w szkole postanowiliśmy symbolicznie świętować Dzień Misia!

 

Udział zerówki w konkursie plastycznym „Podziękowanie za pracę w czasie pandemii”

Dzieci z zerówki wzięły udział w konkursie plastycznym „Podziękowanie za pracę w czasie pandemii”

DZIĘKUJEMY!

 

Gratulujemy P. Marii Chorostecka-Paluch oraz uczniom z klasy VI za wygranie konkursu „Chrońmy ekosystemy morskie”!

 

*Recyklingowe zabawki stworzone przez dzieci z Zerówki!*

 

*20 listopada Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka!*

20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Data ta upamiętnia podpisanie najważniejszego dokumentu gwarantującego prawa wszystkim dzieciom – Konwencji o prawach dziecka. Dzieci z zerówki wiedza, że mają swoje prawa!

 

Zerówka i ich pierwsza lekcja informatyki.

 

Projekt ,,Zdrowo jem, więcej wiem”!

Zerówka przystąpiła do projektu „Zdrowo jem, więcej wiem” Dzieci wiedzą, że warzywa i owoce to bardzo istotny element diety.

 

Dzień Niepodległości w klasie 0!

Z okazji Dnia Niepodległości Polski, dzieci z zerówki utworzyły biało-czerwoną flagę i stworzyły piękne prace.

 

Dzień postaci z bajek w klasie „0”!

 

Dzień Dyni w klasie „0”!

 

*Konkurs plastyczny!*

 

11 listopada Narodowe Święto Niepodległości – WYZWANIE

Kochani!
W tym roku będziemy obchodzić 102 lata Niepodległej Polski, nie spotkamy się na wspólnym apelu, ale rzucam WYZWANIE – ZADANIE dotyczące przedmiotów bliskich mojemu sercu: plastyka, muzyka, historia. Wyzwanie polega na wykonaniu zaproponowanego zadania, z historii lub z plastyki. Zdjęcia prac, nagrania proszę przesyłać na Skype, na nasze klasowe grupy do historii. Na Wasze prace czekam do 11 listopada, a zatem:

102 lata Niepodległej Polski

WYZWANIE-HISTORIA i MUZYKA:
Nagraj krótki filmik, na którym wraz z bliskimi (rodzeństwem, rodzicami czy dziadkami) wykonujesz dowolną pieśń patriotyczną:)))

WYZWANIE – PLASTYKA
Wojciech Kossak, Jacek Malczewski, Józef Pankiewicz, Tadeusz Makowski, Julian Fałat, Władysław Strzemiński to najbardziej znaczące nazwiska polskiego malarstwa okresu II Rzeczypospolitej… Poszukaj i wybierz dowolny obraz jednego z wymienionych artystów, a następnie namaluj jego własną interpretację…

Pozdrawiam
Wioletta Cepowska

 

I miejsce naszej uczennicy w Młodzieżowym Przeglądzie Piosenki

Z przyjemnością informuję, że nasza uczennica Kinga Hojka, zajęła I miejsce w przeglądzie piosenki podczas Memoriału Tadeusza Wojtera w Trzebiechowskim Ośrodku Kultury! Naszą szkołę godnie i na wysokim poziomie muzycznym reprezentowały też uczennice Weronika Kubik, Oliwia Szlak i Maria Modrzejewska. Serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów muzycznych!

 

Pamiętamy o zmarłych

 

Klasa VIII nie da o sobie zapomnieć!

 

Konkurs :)

 

Zaproś mnie na swoją lekcję

Nasza szkoła już od maja jest członkiem akcji pt. ,,Zaproś mnie na swoją lekcję.” Gościliśmy na lekcjach online języka polskiego nauczycieli i ludzi teatru. Mamy nadzieję ,że w kolejnych tygodniach również zagoszczą ciekawe osobistości.