Archive for the ‘Bez kategorii’ Category

 

SZCZEPIMY SIĘ :)

 

Międzynarodowy Dzień Kropki😀Jesteśmy kreatywni😀

 

Witaj szkoło!!!

 

Dzień Pierwszej Pomocy

Dnia 13.09.2021r. klasy 0-3 odwiedzili strażacy z OSP w Klenicy.  Zaprezentowali sprzęt niezbędny do udzielenia pierwszej pomocy, pokazali jak jej udzielić w przypadku skaleczenia, złamania, utraty przytomności czy zadławienia. Dzięki nim przypomnieliśmy sobie numery ratunkowe oraz dowiedzieliśmy się jak zgłaszać wypadek dyspozytorowi. Strażacy zrobili również niespodziankę uczniom i pozwolili na zwiedzanie wozu strażackiego oraz oglądnięcie całego sprzętu. Natalia i Wojciech Bołbat oprócz ogromnej wiedzy i umiejętności pokazali, że to co robią jest ich pasją. Pasją, która pomaga i ratuje życie. Dzięki dzisiejszemu spotkaniu jesteśmy bezpieczniejsi i odpowiedzialniejsi.

Dziękujemy !

 

Poznajemy litery swoich imion.

 

W leśnej szkole.

Korzystając z pięknej pogody staramy się organizować zajęcia na świeżym powietrzu. Dzięki temu możemy z bliska przyjrzeć się owadom, poznać ich nazwy i sposób życia, zjeść śniadanie w formie pikniku, kolorować na leżąco, słuchać czytanej książki patrząc w chmury, ćwiczyć wykorzystując drzewa, kałuże i inne przeszkody, śpiewać wystukując rytm znalezionymi patykami…i wiele innych rzeczy, które podsuwa nam przyroda.

 

Narodowe Czytanie 2021

6 września włączyliśmy się po raz kolejny do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania pod honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej. Lekturą dziesiątej edycji tego wydarzenia był utwór Gabrieli Zapolskiej „Moralność Pani Dulskiej”. Tegoroczne Narodowe Czytanie było realizowane w jak najbezpieczniejszej formie. W tym dniu uczniowie klas IV-VIII w swoich salach lekcyjnych słuchali audiobooka z fragmentem dzieła.

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza.

 

Nabór dzieci do świetlic środowiskowych.

 

Klasa „0”

Na szkolny pokład wkroczyli odważnie nowi uczniowie. Witamy uczniów klasy „0”!

 

„Posiłek w szkole i w domu”

„Posiłek w szkole i w domu”

 • opłacenie posiłków w szkole –
  Ośrodek Pomocy Społecznej w Bojadłach informuje, że w ramach realizacji Programu „Posiłek w szkole i w domu” istnieje możliwości ubiegania się o pomoc w formie dofinansowania do jednego gorącego posiłku dla dzieci w szkole.
  Uchwałą nr 140 Rada Ministrów z dnia 15 października 2018 r. ustanowiła wieloletni rządowy program „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019 – 2023. W ramach programu może być udzielona pomoc m.in. w zakresie posiłku w szkole.
  Kryterium dochodowe uprawniające do ubiegania się o pomoc w formie dożywiania to 792,00 zł netto na osobę w rodzinie. Jeśli dochód z miesiąca poprzedzającego złożenie wniosku nie przekracza wskazanego kryterium, wówczas można ubiegać się o przyznanie pomocy w formie opłacenia przez Ośrodek Pomocy Społecznej obiadów dla Państwa dziecka/dzieci w szkole.
  Osoby zainteresowane tego rodzaju wsparciem począwszy od pierwszego dnia wydawania obiadów w Szkole Podstawowej w Klenicy, proszone są o złożenie wniosku do 20 września 2021 r. w Ośrodku Pomocy Społecznej w Bojadłach (ul. Sulechowska 35, 66-130 Bojadła).
  Wzór wniosku dostępny jest w siedzibie Ośrodka lub na stronie internetowej bojadla.naszops.pl w zakładce: Pomoc społeczna – Pomoc rzeczowa, posiłek.
  Szczegółowych informacji udzielają pracownicy socjalni tut. Ośrodka pod numerem telefonu: 68 352 38 50
  Wnioski przyjmowane są osobiście lub pocztą w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Bojadłach codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Ośrodka (pon. 8:00 – 16:00, wt. – pt. 7:15 – 15:15). Z poważaniem
  /-/ Kierownik
  Ośrodka Pomocy Społecznej w Bojadłach
  Justyna Kwaśniewska
 

Film na zakończenie klasy VIII.

 

Informacje

 

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

 

Zbiórka dla Michała!

Pomysł nauczycieli, by zamiast kwiatka na koniec roku podarować pieniążki na zbiórkę dla Michała się sprawdził. Dzięki temu udało się nam zebrać 1,777,33zł. Dziękujemy za wsparcie!

 

Spotkanie z Panem policjantem.

 

Zbiórka na rzecz Michałka!

Nauczyciele SP w Klenicy zamiast kwiatów na koniec roku szkolnego proszą o wpłaty na rzecz Michała.

 

Koło teatralne młodszym kolegom.

 

Dzień pustej klasy!

Dzień pustej klasy!

 

Zakończenie klasy ósmej

18 czerwca odbył się piknik w ramach pożegnania klasy ósmej, który został przygotowany przez rodziców. Wspólnie z rodzicami i nauczycielami spędziliśmy czas na oglądaniu pamiątkowych zdjęć i filmów oraz na grupowych grach i zabawach. Były też chwile wzruszeń. Dziękujemy wszystkim za lata spędzone w murach tej szkoły. Na zawsze pozostanie ona w naszej pamięci.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom za trud włożony w naszą edukację, za cierpliwość i ciepłe słowa oraz za wspólne dni, podczas których razem odkrywaliśmy świat.

Dziękujemy rodzicom za wysiłek włożony w nasze wychowanie oraz za ciągłą troskę i miłość, które pozwalają nam rozwijać skrzydła.

 

Szkola Podstawowa zbudowana zostala na silniku Wordpressa
copyright by m@rc


Autorzy stron:
uczniowie: Julia Dz. Maria M. :)