Archive for the ‘Bez kategorii’ Category

Narodowe Czytanie 2020

7 września włączyliśmy się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania pod honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej. Lekturą dziewiątej odsłony akcji została „Balladyna” Juliusza Słowackiego. Tegoroczne Narodowe Czytanie było realizowane w jak najbezpieczniejszej formie. W tym dniu uczniowie klas IV-VIII w swoich salach lekcyjnych słuchali audiobooka jak również czytali fragmenty dzieła.

„Balladyna” jest wybitnym utworem polskiego romantyzmu. Dramat został ukończony grudniu 1834 roku, a wydany pięć lat później w Paryżu. Powstał na emigracji w czasie dyskusji na temat przyczyn niedawnej klęski powstania i debat nad wspólną historią i przyszłym losem narodu. Poeta połączył w tym utworze realizm i fantastykę, koncentrując się na analizie postaw i czynów bohaterów. Osadzona na tle baśniowych dziejów opowieść o dwóch siostrach – Balladynie i Alinie – stała się bardzo popularna. Wywarła duży wpływ na muzykę, malarstwo czy rzeźbę, a powstałe na przestrzeni lat jej liczne inscenizacje, zrealizowane przez wybitnych reżyserów i aktorów scen polskich, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza  Adama Mickiewicza.

 

Rozstrzygnięcie konkursu czytelniczego

Biblioteka szkolna ogłosiła w minionym roku szkolnym konkurs na „Najlepiej czytającą klasę i najlepszego czytelnika w tej klasie”. Zwycięzcą została klasa II, a najlepszym czytelnikiem Lena.

Gratulujemy!

 

*Informatyka na świeżym powietrzu*

Informatyka na świeżym powietrzu :))

 

*Opis obrazu na świeżym powietrzu*

Nie dajemy się koronawirusowi, nie damy zamknąć się w czterech ścianach. Polski nie musi być nudny!

 

Powrót do szkoły

Drodzy Uczniowie, 1 września wracamy do szkoły. Mamy nadzieję, że wypoczęliście i wrócicie z podwójną energią oraz z wielkim zapałem do pracy w nowym roku szkolnym.

Do zobaczenia wkrótce 🙂

 

KONKURS CZYTELNICZY ROZSTRZYGNIĘTY!

Biblioteka szkolna ogłosiła na początku roku szkolnego konkurs na Najlepiej czytającą klasę i Najlepszego czytelnika w tej klasie.

Miło nam ogłosić, że zwycięzcą została kl. II, a najlepszą czytelniczką –Lena.

Wręczenie nagrody nastąpi w nowym roku szkolnym.

Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do czytania!

 

IV Ogólnopolski Konkurs „Bliżej pszczół”

Miło mi poinformować o kolejnym sukcesie naszych uczniów. Mimo trudnych warunków, wysokiego poziomu, udało się wywalczyć bardzo wysokie miejsca:

II miejsce Jakub Kamiński

IX miejsce Wiktoria Wawrzynowicz

Gratulujemy 🙂 Brawo Wiktoria Brawo Jakub

 

OSEHERO

 

Podcasty „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży online” dla nauczycieli i rodziców

Szanowni Państwo, przygotowaliśmy dla Państwa serię czterech podcastów poświęconych najważniejszym zagadnieniom z zakresu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży online.

Mamy nadzieję, że rozmowy ekspertów NASK oraz Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, które poprowadził znany dziennikarz radiowy Krystian Hanke, będą dla Państwa przydatną dawką wiedzy. Liczymy na to, że staną się przyczynkiem do wielu rozmów i podjęcia działań w Państwa lokalnych środowiskach na rzecz bezpieczeństwa dzieci online.
Zachęcamy do słuchania!
Cyberprzemoc i inne formy agresji w sieci
Kiedy niewinny żart staje się hejtem? Jak reagować na agresję w internecie? Jak pomóc ofiarom cyberprzemocy? kliknij aby wysłuchać   kliknij aby wysłuchać   kliknij aby wysłuchać
Problem nadużywania internetu
Jak kontrolować czas, który dziecko spędza w sieci? W którym momencie powiedzieć stop? Jakie mogą być negatywne skutki nadużywania internetu i jak sobie z nimi radzić?  kliknij aby wysłuchać  kliknij aby wysłuchać  kliknij aby wysłuchać
Seksting i problem uwodzenia dzieci w internecie
Czy zdajemy sobie sprawę z negatywnych konsekwencji, które ze sobą niesie? Jak rozmawiać z nastolatkiem o skutkach takich działań? Do kogo zwrócić się o pomoc?  kliknij aby wysłuchać  kliknij aby wysłuchać  kliknij aby wysłuchać
Szkodliwe treści w internecie
Jak uchronić przed nimi nasze dzieci? Jakie treści są szkodliwe? Jak nauczyć dzieci bezpiecznie poruszać się po internecie i odpowiednio reagować na niebezpieczne materiały?  kliknij aby wysłuchać  kliknij aby wysłuchać  kliknij aby wysłuchać
Pozdrawiamy,
Zespół Polskiego Centrum Programu Safer Internet
 
 

Film klasa VI

 

100 lecie urodzin Św. Jana Pawła II…

W tym roku, 18 maja obchodziliśmy 100 rocznicę urodzin Wielkiego Człowieka, Polaka, Karola Wojtyły – późniejszego papieża Jana Pawła II. Polska pamięta!!! Pamiętają również uczniowie naszej szkoły … Wszystkim dzieciom, a zwłaszcza tym najmłodszym, jak również rodzicom, gorąco dziękuję za skorzystanie z interaktywnej prezentacji, samodzielne poszukiwanie wiedzy o papieżu i wykonanie prac upamiętniających naszego Wielkiego Rodaka!
Wioletta Cepowska

 

Egzamin Ósmoklasisty

 

Klub Młodego Programisty

 

Film konkursowy Agata Emilia

 

Film konkursowy Marianna i Klara

 

Film konkursowy Maria i Julia

 

Konkurs: Mural i kolorowe boisko.

Moi drodzy, w tym roku, wokół szkoły namalowaliśmy gry edukacyjne, z których chętnie korzystaliście.To nie koniec naszej przygody z malowaniem boiska! Ogłaszam konkurs w dwóch kategoriach:
I. Na projekt kolejnych gier edukacyjnych, które w przyszłym roku namalujemy na terenie szkoły. Gra musi być przemyślana i zachęcająca do zabawy.
II. Na projekt muralu (ściana szkoły od strony plebanii). Mural powinien być wartościowy lub stanowić grę edukacyjną.
Zwycięzcy otrzymają nagrodę niespodziankę, punkty dodatnie oraz wezmą udział w malowaniu swojego projektu, zostawiając swój autograf pod wykonanym dziełem! Wszyscy biorący udział w konkursie otrzymają punkty dodatnie. Konkurs zostanie rozstrzygnięty 15 września 2020 r.
Czekam na Waszą kreatywność, konsultacje projektów poprzez messenger.
Wioletta Cepowska

 

Sztuka nieskrępowana…

Moja sztuka jest bardzo prosta: mówię do widza swoim własnym językiem i mogę pragnąć tylko tego, bym został zrozumiany.” (Andriej Tarkowski)

Mimo kwarantanny, mimo braku kontaktu osobowego i żywej wymiany myśli, tworzymy… Oto prace plastyczne klasy VII, przedstawiające CHAOS…Autorzy prac: Kinga H., Ola W., Weronika K., Emilia Z., Karol P., Gracjan B., Kinga H., Agata S.
Wioletta Cepowska

 

Film konkursowy klasy VII

 

IV Konkurs Literacki „Bajkopisarz”rozstrzygnięty!

Tegoroczny IV Konkurs Literacki „Bajkopisarz” został rozstrzygnięty. Gratulujemy zwycięzcom, którym jak tylko to będzie możliwe, dostarczymy nagrody rzeczowe.

I MIEJSCE: Weronika M. z Bojadeł

II MIEJSCE: Weronika K. z Klenicy

III MIEJSCE: Aleksandra K. z Klenicy