Archive for Czerwiec, 2017

Radio Zachód „Bezpieczne wakacje”

W ubiegły wtorek uczniowie kl.II,III oraz IV uczestniczyli w akcji Radia Zachód „Bezpieczne wakacje”. W spotkaniu brał udział również Wójt Gminy Bojadła Grzegorz Doszel. Uczniom przypomniano zasady rozsądnego zachowywania się w różnych miejscach i sytuacjach.

Gminna Olimpiada Lekkoatletyczna

SPŁYW KAJAKOWY

W niedzielę 18 czerwca 2017 roku przy pięknej słonecznej pogodzie uczniowie klasy VI wraz z wychowawczynią i rodzicami uczestniczyli w spływie kajakowym Jesiona – Kargowa. Na trasie liczącej około 15 kilometrów (dla kajakarzy „od brzegu do brzegu” trasa była nieco dłuższa 🙂 )  napotkaliśmy wiele niespodzianek z przenoszeniem kajaków włącznie. Nie było łatwo ale pomimo zmęczenia wszyscy dopłynęli do celu w wyśmienitych nastrojach.

Fotorelacja ze spływu.

KONKURS „KSIĄŻKA- SKARB W MOIM DOMU”- ROZSTRZYGNIĘTY !

Miło nam poinformować, że uczeń kl. III naszej szkoły Fabian Bojko zdobył III miejsce w konkursie plastycznym pt.”Książka- skarb w moim domu”, organizowanym przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we współpracy z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną im. C. Norwida oraz Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką im. M. Grzegorzewskiej w Zielonej Górze. Na konkurs nadesłano ponad 200 prac. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 6 czerwca w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. M.Grzegorzewskiej w Zielonej Górze.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Dzień Dziecka 2017r. :-)

Dzień Samorządowca

W dniu 29.05.217r. uczniowie  naszej szkoły   wybrali się do Urzędu Gminy w Bojadłach. Wycieczka została zorganizowana w ramach obchodzonego 27.05   Dnia Samorządowca a także poznania bliżej zasad funkcjonowania Urzędu Gminy.  Uczniowie zostali miło przyjęci przez Sekretarza Gminy Bojadła pana Ryszarda Piwowara, który  przedstawił uczniom wszystkich pracowników urzędu, wyjaśnił na czym polega funkcja m.in.  Wójta, Skarbnika Urzędu Gminy, Księgowej, Informatyka, Sekretarza Urzędu Gminy i innych pracowników administracyjnych.

Sekretarz zapoznał dzieci ze strukturą organizacyjną urzędu, następnie oprowadził uczniów po budynku, dzięki czemu mieli okazję zobaczyć jak wygląda praca w urzędzie oraz jakie sprawy można w nim załatwić.

Na zakończenie wizyty uczniowie złożyli życzenia na ręce pana Sekretarza  w imieniu całej szkoły dla wszystkich pracowników urzędu.

Dzieci były bardzo zadowolone z wycieczki, jedynie czego  żałowały to  tego, że nie spotkały Wójta Gminy, który był nieobecny. Mamy nadzieję, że w czasie następnej wizyty będziemy mieli okazję.

JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM

Dnia 1 czerwca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu czytania w jednym momencie: „Jak nie czytam, jak czytam”. Punktualnie o godz. 10.00 uczestnicy usiedli na kocach na boisku przy szkole, aby spędzić 20 minut ze swoją ulubioną książką. Przedsięwzięcie organizowane było przez czasopismo „Biblioteka w szkole” i miało na celu promocję czytania.
Drodzy miłośnicy książek, biblioteka szkolna zaprasza i dziękuje za udział w akcji!