Archive for Luty, 2018

WIZYTA POLICJANTÓW W NASZEJ SZKOLE

WIZYTA POLICJANTÓW W NASZEJ SZKOLE

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. 

 W ramach edukacji w tym kierunku zaprosiliśmy policjantów, którzy spotkali się z uczniami naszej szkoły. Tematami spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo. Policjanci rozmawiali  z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach, a w szczególności  omówili zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Przypomnieli również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba lub zaatakuje groźny pies. Ważne było poruszenie kwestii związanej z bezpiecznym spędzeniem ferii zimowych przez dzieci.

Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród dzieci opowiadania o codziennej pracy Policji. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań. Szczególnie ciekawiło je, jak zostać policjantem. Najprzyjemniejszą częścią spotkania było oglądanie przyniesionych przez naszych gości,  podstawowych akcesoriów policjanta. Dzieci mogły przymierzyć , kamizelkę kuloodporną oraz dokładnie obejrzeć kajdanki czy pałkę policyjną. Dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

 

 

TYDZIEŃ DOBRYCH UCZYNKÓW

TYDZIEŃ DOBRYCH UCZYNKÓW

Od dnia 11.12.2017r do dnia 15.12.2017r. został zorganizowany w naszej szkole Tydzień Dobrych Uczynków.

Uczniowie przez cały tydzień starali się być mili i koleżeńscy  (bardzie niż zwykle) dla innych.

Na koniec tygodnia zostali wybrani najsympatyczniejsi  koledzy i koleżanki z klasy, którzy zostali nagrodzeni dyplomem i słodką nagrodą.

Klasa I  (ex aequo) Malwina Grefling i Julia Przepióra   oraz Krystian Levitchi

Klasa III   Maja Żabińska i Igor Czeszyk

Klasa IV   Nikola Rudnicka i Fabian Bojko

Klasa V   Patrycja Grochola i Gracjan Bojko

Klasa VI    Wiktoria Wawrzynowicz i Filip Filipczak

Klasa VII   Emilia Grefling i Paweł Rajski

SERDECZNIE GRATULUJEMY POSTAWY.

Przez cały tydzień prowadzana była, także zbiórka wszelkich produktów długoterminowych np.(olej, mąka, cukier, kasza, ryż, słodycze, chemia itp.), które trafiły do potrzebujących rodzin z Klenicy jako „ŚWIĄTECZNA PACZKA”. Uczniowie wraz z rodzicami, nauczyciele i pracownicy szkoły z wielkim zaangażowaniem przystąpili do akcji. Zebranych darów było tyle, że udało się nimi obdarować cztery rodziny.

Dnia 14.grudnia na zakończenie Tygodnia Dobrych Uczynków, został przeprowadzony w naszej szkole Dzień Słodkości.

Na przerwach za symboliczne „dwa złote” wszyscy mogli skosztować pysznego ciasta upieczonego przez nauczycieli, z którego sprzedaży zakupione zostały produkty do „Świątecznych Paczek”.

Chociaż tym drobnym gestem pragnęliśmy wspomóc, bardziej potrzebujących, by spokojnie mogli przeżyć Święta Bożego Narodzenia.

SERDECZNIE PODZIĘKOWANIA ZA DOBRE SERCA W IMIENIU OBDAROWANYCH RODZIN.

 

 

 

 

Góra Grosza :-)

 

PODSUMOWANIE AKCJI GÓRA GROSZA
XVIII edycja Akcji „Góra Grosza” zakończona.
Trwała od 27 listopada 2017r. do 2 stycznia 2018r.

Celem akcji Góra Grosza jak co roku było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.

Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Jak co roku, w akcji uczestniczyła cała nasza społeczność szkolna. Symboliczne „grosiki” zbierane były w poszczególnych klasach, do własnoręcznie wykonanych puszek, które po zakończeniu akcji zostały ocenione a najpiękniejsza została nagrodzona przez p. Dyrektor.
Zaszczytne pierwsze miejsce otrzymała puszka : klasy VI  –  GRATULACJE.
Nagrodą doceniona została, także klasa , która zebrała największa sumę pieniędzy.
Okazała się nią klasa V, która zebrała 95.65 zł.  – GRATULACJE
Pozostałe klasy zebrały następujące kwoty:

Klasa III -75.28 zł.                                                  

Klasa I – 58.25 zł.                                                                                  

Klasa VII -57.62 zł.
Klasa IV– 31.41 zł.
Klasa VI – 22.05 zł
Łącznie w tym roku nasza szkoła zebrała kwotę: 340.26 zł.
Wszystkim serdecznie dziękujemy za przyłączenie się do akcji.

 

Walentynki 2018 :-)

 

Szkolny Konkurs Recytatorski „Ojczyzno ma kochana” Szkoła młodych patriotów VI edycja

Uczniowie klas IV-VII wraz z opiekunem zaangażowali się w projekt Studium Prawa Europejskiego – Szkoła młodych patriotów VI edycja. Zadaniem projektu jest poszerzanie wiedzy na temat 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, propagowanie postaw patriotycznych. Jednym z zadań było przeprowadzenie konkursu recytatorskiego o powyższej tematyce. Dlatego też w tym roku konkurs przybrał nieco inny charakter niż dotychczas. Wysłuchać mogliśmy tekstów, które budziły w nas uczucia szacunku i umiłowania naszego kraju. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przygotowanie, a wygranym życzymy dalszych sukcesów.

I miejsce – Patrycja Grochola

II miejsce – Agata Stefańczyk

III miejsce – Joanna Pasek

Swój talent recytatorski pokazali również młodsi uczniowie, z których najlepszy okazał się Kuba Rozbicki.

 

„CZYTAJĄCY PIĄTEK W LUTYM”

 

Prezydent Polski w Kargowej

W środę Prezydent Andrzej Duda złożył krótką wizytę w Kargowej. Głowa Państwa złożyła wiązankę kwiatów przed tablicą poświęconą Powstańcom Wielkopolskim na ścianie ratusza. Nasi uczniowie też pojawili się w Kargowej, aby przywitać Pana Prezydenta.

lkopolskim na ścianie ratusza. Nasi uczniowie też pojawili się w Kargowej, aby przywitać Pana Prezydenta.

 

„IV Poranek Poezji”

W ubiegły wtorek klasa V przeniosła się w świat poezji… Nasi uczniowie zorganizowali „IV Poranek Poezji” w naszej szkole. Odświętnie ubrani, przy blasku świec młodzi recytatorzy czytali utwory min. Adama Asnyka, ks. Twardowskiego…W tle rozbrzmiewały dźwięki spokojnej, nastrojowej muzyki. Mamy nadzieję, że taki magiczny poranek wkrótce znów się powtórzy.