Archive for Listopad, 2018

„Szpikowa Paczka” – pomoc dzieciom z Oddziału Onkologii w Poznaniu

Nasi uczniowie już po raz kolejny włączyli się w akcję pt. „Szpikowa paczka”, której celem jest pomoc dzieciom z Oddziału Onkologii w Poznaniu. Zebrane zabawki i wykonane kartki z życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia za kilka dni trafią do podopiecznych fundacji. Dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom za udział w tym szczytnym przedsięwzięciu.

„PAN STOP” – prace uczniów klasy IV :)

CZYTAJĄCY PIĄTEK W LISTOPADZIE

Obchody 100-lecia NIEPODLEGŁOŚCI

„Eko-przyszłość”

Tropiciele drogi do niepodległości.

Uczniowie klasy VII przygotowali dla swych starszych kolegów bardzo ciekawe zadanie…Ukryli w różnych zakamarkach naszej szkoły  polecenia, zagadki historyczne związane z drogą odzyskiwania niepodległości przez Polskę od trzeciego rozbioru po rok 1918. Ósmoklasiści zostali podzieleni na dwie grupy i  z ogromnym zapałem ochoczo odgadywali wszystkie ukryte zadania. Była to niezwykła lekcja, dzięki której utrwalili ważne daty historyczne, bitwy, postacie. Wszyscy wspólnie stwierdzili, że droga do odzyskania niepodległości była długa i niezwykle trudna, dlatego tak ważne jest, aby pamiętać o Dniu 11 listopada.

Ślubowanie uczniów klasy pierwszej!

25.10.2018r. w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy pierwszej. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej  zaprezentowali wiersze i piosenki, których nauczyli się do tej pory.  Po wyśpiewaniu tekstu ślubowania dyrektor Mirosława Latarowska dokonała aktu pasowania na uczniów szkoły. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki, nie zabrakło również słodkiego poczęstunku.

Życzymy wszystkim pierwszoklasistom, by każdy dzień w naszej szkole dostarczał im wspaniałych przygód z nauką oraz radosnych chwil w towarzystwie kolegów, koleżanek i pracowników szkoły.
Niech zdobywanie wiedzy będzie dla Was radością!