Archive for Maj, 2019

Piknik Rodzinny

Dnia 31.05.2019 uczniowie klasy I i II razem z rodzicami świętowali Dzień Mamy, Taty i Dziecka. Spotkanie odbyło się przy Wieży Widokowej „Joanna” i obfitowało w wiele atrakcji. Pierwszą z nich było wspólne wejście na wieżę i podziwianie krajobrazu sławskich lasów i jezior. Następnie bawiliśmy się podczas wspólnych pląsów i zabaw sportowych. Spalone kalorie nadrobiliśmy kiełbaskami upieczonymi na ognisku i pysznymi wypiekami mam. W międzyczasie można było pobawić się na placu zabaw, skorzystać z podwórkowej siłowni lub poczytać tablice edukacyjne zawierające wiele ciekawostek przyrodniczych i dzięki nim rozwiązać krzyżówkę. Na koniec dzieci zaśpiewały rodzicom piosenki, a rodzice mieli za zadanie odnaleźć swój portret. Każda rodzina otrzymała DYPLOM WZOROWEJ RODZINY.

TYDZIEŃ KSIĄŻKI

W dniach 20-24 maja 2019r. trwał w naszej szkole Tydzień Książki. W tych dniach odbywała się akcja „Przerwa na książkę”, polegająca na czytaniu książki przez uczniów podczas długiej przerwy. W poniedziałek odbył się międzyklasowy konkurs na Logo Biblioteki Szkolnej. W kategorii klas I-IV zwyciężyła klasa IV, a w kategorii klas V-VIII I miejsce zdobyła klasa V.
Wtorek był dniem bajek i poezji. „Opowiem Ci bajkę”, to spotkanie dla klas I-IV, podczas którego dzieci wysłuchały bajek napisanych przez p. Wiolettę Cepowską oraz Jana Siekierzyckiego. Obejrzały również inscenizację wiersza J. Tuwima pt.”Rzepka” w wykonaniu uczniów kl.VII. Starsze klasy uczestniczyły w „Spotkaniu z poezją”. Utwory literackie swojego autorstwa zaprezentowały panie: Gabriela Grochola, Wioletta Cepowska oraz Regina Siekierzycka. Środa była dniem konkursów indywidualnych. W konkursie plastycznym dla kl. I-IV „Ilustracja do mojej ulubionej książki” I miejsce zdobyła Maria Modrzejewska, II miejsce zdobyła Lena Gola oraz III miejsce- Julia Przepióra i Maciej Kahle. W klasach V-VIII odbył się konkurs językowy. I tak: w kl. V-VI w konkursie językowym „Poznaj po słowie co kto ma w głowie” I miejsce przyznano Patrycji Grochola, II miejsce zdobył Kamil Czeszyk i III miejsce Zuzanna Żabińska. W klasach VII-VIII w konkursie językowym „Z polszczyzną za pan brat” I miejsce zdobył Filip Filipczak II miejsce Klaudia Wawrzynowicz i III miejsce- Damian Kowalski. Nagrodzono również uczniów, którzy wzięli udział w konkursie na bajkę dla dzieci. I miejsce zdobył Nikodem Lis, II miejsce- Agata Stefańczyk, Gracjan Bojko oraz Mikołaj Wojda i III miejsce Jakub Kołosowski. Uczniowie otrzymali dyplomy i drobne upominki. W czwartek społeczność uczniowska obejrzała przedstawienie pt. „W bibliotece” w wykonaniu uczniów z kl.VI . W piątek odbyła się akcja „Rzucamy wszystko i czytamy”. Tym razem nauczyciele czytali uczniom przez 10 minut książkę.
Dziękujemy za udział w tym przedsięwzięciu. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!
Poniżej fotorelacja:

Ogólnopolska akcja bicia rekordu w ilości osób czytających na przerwie – Przerwa na czytanie

Dnia 09 maja 2019 r. nasza szkoła uczestniczyła po raz kolejny w akcji czytelniczej bicia rekordu w  czytaniu na przerwie w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek ph. #biblioteka. Po udanych edycjach wojewódzkich, w tym roku akcja miała przebieg ogólnopolski. „Przerwa na czytanie” to pomysł na promocję czytelnictwa, zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu. Honorowy patronat nad akcją objęła Fundacja „ABCXXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, Lubuski Kurator Oświaty Ewa Rawa oraz Prezydent Miasta Gorzowa Wielkopolskiego Jacek Wójcicki.

Dziękujemy za udział w akcji !!!