Archive for Październik, 2019

*Halloween po niemiecku*

W.K O.S.

Wyjazd do teatru w Sulechowie

Dnia 25 października uczniowie klas I-III  wraz z nauczycielami pojechali do Sulechowa na spektakl pt. „Najpiękniejsze baśnie Dalekiego Wschodu ”. Oparta na elementach orientalnych, przyciągająca uwagę scenografia przeniosła widzów w niezwykłą baśniową opowieść. Nastrój widowiska wzbogaciły zaskakujące projekcje video oraz oryginalne, kolorowe kostiumy i rekwizyty.  Dzieci były zachwycone przedstawieniem.

Zadania z kodowania w kl. I.

Code week klasa II

Cel: Świadome, merytoryczne i metodyczne wprowadzanie elementów programowania i robotyki do zajęć dydaktycznych.

Metody: poszukujące, podające, praktycznego działania, aktywizujące.

Formy: zbiorowa, zespołowa, indywidualna.

Środki dydaktyczne:

• Photon,
  • K. Dardzińska, A. Lesiak, Z. Olechno, A. Wilczyńska, P. Wilczyński „Photon, jak uczyć programowania” wyd. Mac,
  • Elżbieta Dędza „Kodusie”  wyd. Nico,
  • Zofia Handzel „Dyktanda graficzne” wyd. Harmonia,
  • mata edukacyjna,
  • materiały autorskie.
Dzień Forma
1 Kodowanie na papierze – pomidory.
2 Kodowanie na macie z Photonem – planujemy drogę robotowi
3 Programowanie z Photonem – numery alarmowe
4 Dyktando graficzne – pies
5 Kodowanie na papierze – pucharek z lodami
6 Programowanie z Photonem – ó wymienne – j. polski
7 Kodowanie na papierze  – tak/nie
8 Kodowanie na papierze – wiewiórka
9 Kodowanie na papierze – wykreślanka warzywna
10 Programowanie z Photonem – dodawanie i odejmowanie  w zakresie 20 – matematyka

A my dalej kodujemy :)

Kodowanie trwa :)

Czytający piątek

W tym roku szkolnym biblioteka kontynuuje akcję „Czytający piątek”. Polega ona na tym, że raz w miesiącu na długiej przerwie każdy uczeń czyta swoją książkę .

Czytający piątek w październiku:

*Jesień zawitała w Klenicy! *

O.S

Dzień Komisji Edukacji Narodowej 2019r.

Dzisiaj w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.Nauczyciele wykonywali zadania przygotowane dla nich przez uczniów.

Drodzy nauczyciele, życzymy Wam dużo zdrowia, uśmiechu, szczęścia, wytrwałości, wielu sukcesów zawodowych oraz tego, aby podejmowany trud był źródłem satysfakcji i społecznego uznania.

O.S. E.C. W.K

*Orlik*

19 czerwca 2019 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste otwarcie boiska sportowego. Zapraszamy do bezpiecznego korzystania. Szanujmy to miejsce, by służyło Nam jak najdłużej.

W.K

Kodujemy dalej :)

CODE WEEK 2019r.

*Nowi Administratorzy Strony Szkolnej*

• WERONIKA K
  • OLIWIA S.
  • JAKUB K.
  • EMILIA C.
  • AGATA S.
  • GRACJAN B.

WITAMY!

OD DZISIAJ TO MY PROWADZIMY STRONĘ SZKOLNĄ. MAMY NADZIEJE, ŻE NASZE POSTY WAM SIĘ SPODOBAJĄ I CHĘTNIE BĘDZIECIE ODWIEDZAĆ TĘ STRONĘ PONOWNIE .

POZDRAWIAMY :):)

Dzień Chłopaka