Archive for Kwiecień, 2020

IV Konkurs Literacki „Bajkopisarz”rozstrzygnięty!

Tegoroczny IV Konkurs Literacki „Bajkopisarz” został rozstrzygnięty. Gratulujemy zwycięzcom, którym jak tylko to będzie możliwe, dostarczymy nagrody rzeczowe.

I MIEJSCE: Weronika M. z Bojadeł

II MIEJSCE: Weronika K. z Klenicy

III MIEJSCE: Aleksandra K. z Klenicy

„Święta majowe”

Zbliża się maj. Przed nami wspomnienie ważnych wydarzeń historycznych:
1 maja – Dzień św. Józefa Robotnika, dawniej tzw. Święto Pracy,
2 maja – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej,
3 maja – Święto Konstytucji 3 maja; Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski.
W tym roku nie odbędzie się uroczysty apel w naszej szkole, ale świętować możemy w domu!!! Oto nasi pierwsi Młodzi Patrioci! Gratuluję i czekam na kolejne zdjęcia.

Wioletta Cepowska

Zadanie drugiej puli konkursowej – ,,Co klasa VII robi podczas kwarantanny?”

Choć wirusa na świecie mamy to się szybko nie poddamy, całą klasą się wspieramy i sposoby na nudę Wam podamy!

Stop przemocy!!!

Widzisz? Reaguj!

Klasa VII wykonała plakaty, których celem jest przeciwdziałanie przemocy wśród ludzi. Szczególnie w tym ciężkim dla nas okresie kwarantanny liczba ofiar rośnie, dlatego, gdy jesteśmy jej świadkami lub sami jej doświadczamy nie bójmy się prosić o pomoc i natychmiast zgłośmy to do odpowiednich służb.

Wielki konkurs #OSEWyzwanie!

Do 16 września 2019r. można było zarejestrować się i wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania były  mobilne  pracownie multimedialne.

Konkurs #OSEWyzwanie organizowany przez NASK i Ministerstwo Cyfryzacji przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej adresowany był do wszystkich szkół w Polsce z miejscowości liczących do 50 tysięcy mieszkańców. Szkoła Podstawowa w Klenicy podjęła to wyzwanie. Aby wziąć udział w konkursie należało:

• zgłosić szkołę do projektu OSE i programu mLegitymacja szkolna – od momentu podpisania porozumienia z Ministerstwem Cyfryzacji w naszej szkole można mieć legitymację szkolną w smartfonie;
  • przesłać pracę plastyczną pt. „Smart Szkoła”, którą przygotowała uczennica Aleksandra Wydra;
  • szansę na wygraną zwiększała również deklaracja zgłoszenia się szkoły do programów CodeWeek oraz OSE Hero. W ramach Europejskiego Tygodnia Kodowanie w dniach 7-20.10.2019 r. naszą szkołę ogarnęło kodowanie, kodowaliśmy na wszystkich zajęciach, a jako bohatera naszej szkoły Samorząd Uczniowski wytypował i zgłosił Pana dyrektora Marcina Cieślika.

Wszystkie zadania zostały wykonane. Spełniając wymogi konkursowe, szkoła zapewniła  sobie dostęp do bezpiecznego, szybkiego i bezpłatnego Internetu oraz nowoczesną mLegitymację szkolną, którą uczniowie mają w swoim smartfonie. Wygrana w konkursie oznacza pozyskanie kompletu 16 laptopów umieszczonych w przenośnej szafie z punktem dostępowym do internetu, do wykorzystywania przez uczniów nie tylko podczas lekcji informatyki. Dzięki mobilnej pracowni multimedialnej narzędzia cyfrowe można wykorzystywać podczas zajęć z dowolnego przedmiotu i w każdej sali lekcyjnej.

MAMY TO 🙂

Praca konkursowa ALEKSANDRY WYDRY – dziękujemy 🙂

*Koronawirus*

*Życzenia Wielkanocne*

Z okazji Świąt Wielkanocnych chcielibyśmy życzyć wszystkim pogody ducha, wytrwałości w tym trudnym dla nas czasie, ciepłej, miłej admosfery, dążenia do wyznaczonych sobie celów, spełnienia marzeń, smacznego jajka oraz mokrego dyngusa!

Samorząd Uczniowski.