Archive for Maj, 2021

Dzień Dziecka!

Stadnina Pegaz, to znakomite miejsce odpoczynku i zabawy. Przekonali się dziś o tym uczniowie naszej szkoły. Z okazji Dnia Dziecka i Ci młodsi, i Ci starsi mieli okazję przekonać się jak jeździ się konno oraz jak wygląda praca w stadninie. Były kiełbaski, lody, gry zespołowe. Dziękujemy Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Bojadłach, sklepowi firmowemu Balcerzak w Sławie, wójtowi Gminy Bojadła, Livio-sklep w Klenicy, Stadninie Koni Pegaz, piekarni Jaro-Sław w Bojadłach, pani Anecie Nędzyk, Beacie Seredyńskiej, sołtys Klenicy- Halinie Sochackiej-Rzepka. To dzięki Wam mogliśmy tak miło spędzić czas.

Dzień mamy i taty.

Aktywne zajęcia na świeżym powietrzu!

Dzień Unii Europejskiej w zerówce!

Międzynarodowy dzień pielęgniarek.

W Międzynarodowy dzień pielęgniarek dzieci z zerówki wcieliły się w rolę pielęgniarek i pielęgniarzy.

Międzynarodowy Dzień Ziemi w oddziale przedszkolnym.

Międzynarodowy Dzień Ziemi w oddziale przedszkolnym odbył się w celu promowania ochrony środowiska, rozszerzania świadomości ekologicznej i życia w zgodzie z naturą.

WRACAMY DO SZKOŁY!

CZYTAJĄCY PIĄTEK W MAJU

230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości.

3 Maja – cóż to za data?

Jest wiosna 1791 roku. Stosunki w Europie zaczęły się układać dla Polski niepomyślnie. Rosja chce zdobyć sobie swobodę działania w Polsce. Rząd pruski porozumiał się z Austrią i zmierza do odnowienia stosunków w z carycą, co staje się kolejnym zagrożeniem dla Polski.

W kraju, przeciwnicy reform, rozwijają swą działalność, szukają poparcia u obcych dworów, podburzają zacofaną szlachtę, gdyż ewentualne reformy ratujące kraj, zabierały im niszczące Polskę przywileje.

Ostatnią próbą ratowania zagrożonej ojczyzny było przygotowanie i wprowadzenie przez Polaków- patriotów- mimo sprzeciwów wielu- ważnego dokumentu -Konstytucji.

-Wielkie dni przeżywa Warszawa. Oto już drugi dzień obraduje sejm. Toczy się tu walka o losy Polski. Bo dalej tak być nie może, aby ci, których obchodzą tylko własne, prywatne sprawy, mogli rządzić państwem. Należy zmienić dawne, niesprawiedliwe i złe prawa, które prowadzą Polskę do zguby!

-Udało się! Sejm Czteroletni po wielu trudach, tłumaczeniach, uchwalił Konstytucję -dokument, który dawał Polsce szansę – był to dzień 3 Maja 1791r. W atmosferze ogromnego uniesienia patriotycznego król Polski złożył przysięgę na Konstytucję. Była to druga Konstytucja na świecie, fakt ten, świadczy o wielkiej dojrzałości politycznej polskich patriotów!

Dlaczego radość tak wielka? Akt ten wprowadzał prawdziwą wolność, jednocześnie likwidując, to, co niszczyło Polskę i ciągnęło ją na dno Europy! Nasi przodkowie żyjący 213 lat temu wiedzieli, rozumieli, czym jest prawdziwa wolność i potrafili znaleźć wyjście dla upadającej Ojczyzny. Największą ich wartością była Ojczyzna! Wiwat im! Witaj Majowa Jutrzenko!

Szkola Podstawowa zbudowana zostala na silniku Wordpressa