Archive for wrzesień, 2021

Międzynarodowy Dzień Kropki😀Jesteśmy kreatywni😀

Witaj szkoło!!!

Dzień Pierwszej Pomocy

Dnia 13.09.2021r. klasy 0-3 odwiedzili strażacy z OSP w Klenicy.  Zaprezentowali sprzęt niezbędny do udzielenia pierwszej pomocy, pokazali jak jej udzielić w przypadku skaleczenia, złamania, utraty przytomności czy zadławienia. Dzięki nim przypomnieliśmy sobie numery ratunkowe oraz dowiedzieliśmy się jak zgłaszać wypadek dyspozytorowi. Strażacy zrobili również niespodziankę uczniom i pozwolili na zwiedzanie wozu strażackiego oraz oglądnięcie całego sprzętu. Natalia i Wojciech Bołbat oprócz ogromnej wiedzy i umiejętności pokazali, że to co robią jest ich pasją. Pasją, która pomaga i ratuje życie. Dzięki dzisiejszemu spotkaniu jesteśmy bezpieczniejsi i odpowiedzialniejsi.

Dziękujemy !

Poznajemy litery swoich imion.

W leśnej szkole.

Korzystając z pięknej pogody staramy się organizować zajęcia na świeżym powietrzu. Dzięki temu możemy z bliska przyjrzeć się owadom, poznać ich nazwy i sposób życia, zjeść śniadanie w formie pikniku, kolorować na leżąco, słuchać czytanej książki patrząc w chmury, ćwiczyć wykorzystując drzewa, kałuże i inne przeszkody, śpiewać wystukując rytm znalezionymi patykami…i wiele innych rzeczy, które podsuwa nam przyroda.

Narodowe Czytanie 2021

6 września włączyliśmy się po raz kolejny do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania pod honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej. Lekturą dziesiątej edycji tego wydarzenia był utwór Gabrieli Zapolskiej „Moralność Pani Dulskiej”. Tegoroczne Narodowe Czytanie było realizowane w jak najbezpieczniejszej formie. W tym dniu uczniowie klas IV-VIII w swoich salach lekcyjnych słuchali audiobooka z fragmentem dzieła.

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza.

Nabór dzieci do świetlic środowiskowych.

Klasa „0”

Na szkolny pokład wkroczyli odważnie nowi uczniowie. Witamy uczniów klasy „0”!

Szkola Podstawowa zbudowana zostala na silniku Wordpressa