Archive for październik, 2021

Przerwa na czytanie

26 października nasza szkoła wzięła udział w II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie „Przerwa na czytanie”, zorganizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. Udział w tym przedsięwzięciu wzięli wszyscy uczniowie i nauczyciele.

Celem akcji jest:

– promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży;

– integracja środowiska lokalnego;

– pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe;

– wzmocnienie współpracy szkół polskich z zagranicznymi;

– zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

Organizator po zebraniu wszystkich sprawozdań podsumowuje całą akcję. Wyniki zostaną opublikowane na stronie internetowej Biblioteki Pedagogicznej oraz profilu Biblioteki na 8 grudnia 2021 r.

Serdecznie dziękujemy za udział w akcji!

Wójt Gminy Bojadła zaprasza dzieci w wieku od 6 do 12 lat na popołudniowe zajęcia w świetlicy w Bojadłach i w Klenicy.

Pasowanie klasy I

Setne urodziny Stanisława Lema

11 października uczniowie kl.III wybrali się z wizytą do Biblioteki Gminnej w Klenicy na spotkanie z cyklu „Setne urodziny Lema”” Bajki robotów”. Uczniowie dowiedzieli się kim był Stanisław Lem co pisał i co przepowiedział, a na następnie z wielkim zaangażowaniem wykonali w grupach roboty recyklingowe w nawiązaniu do ” Bajki Robotów” Stanisława Lema. Bardzo dziękujemy za mile spędzony czas!

XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

1 października obchodziliśmy w naszej szkole XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Tydzień wcześniej rozwiesiliśmy na korytarzu  plakaty informacyjne i tabliczki  z różnymi przykładami działań z tabliczki mnożenia. Uczniowie mogli przypomnieć sobie dzięki temu jej znajomość.

W piątek zostały przeprowadzone egzaminy z tabliczki mnożenia.

W skład Komisji Egzaminacyjnej weszli uczniowie klasy V. Komisja przygotowała trzy stanowiska egzaminacyjne. Podczas przerw chętni uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę. Nie zapomniano również o najmłodszych kolegach – dla nich przygotowano konkurs plastyczny. Ci, którzy poradzili sobie z wyznaczonymi zadaniami otrzymali zaszczytny tytuł Eksperta oraz pamiątkową sówkę.

Obchody XI ŚDTM zakończyliśmy spacerem po naszej miejscowości. Niosąc, specjalnie przygotowany na ten dzień, transparent sprawdzaliśmy znajomość tabliczki wśród naszych mieszkańców. Zaskoczeniem dla nas był pozytywny odbiór i chęć wspólnej zabawy, co zostało upamiętnione na wspólnych zdjęciach.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczestnikach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. To matematyczne święto, weszło na stałe do naszego szkolnego kalendarza. Poprzez wspólną zabawę, łączymy się z ludźmi na całym świecie.

Gratulujemy Ekspertom, dziękujemy Egzaminatorom oraz wszystkim uczestnikom.

TO BYŁA SUPER ZABAWA!

Wiosenne kwiaty

Kasa „0” już we wrześniu pomyślała o wiośnie. Wokół szkoły zasadziliśmy mnóstwo cebulek wiosennych kwiatów. Już od marca będziemy mogli cieszyć się widokiem przebiśniegów, krokusów, szafirków, później hiacyntów, narcyzów i tulipanów.

Poszukiwania jesieni klasy „0”

Szkola Podstawowa zbudowana zostala na silniku Wordpressa