Archive for grudzień, 2021

Uczniowie klasy VII wraz z opiekunem przystąpili do akcji pt. „Projektanci edukacji”. Opracowali szereg działań, które zamierzają przeprowadzić w najbliższych miesiącach. Ich celem jest poznanie historii Powstania Wielkopolskiego na sąsiadujących terenach. Jak wiemy dzień 27 grudnia został uznany za święto narodowe, dlatego też tym bardziej uczniów ucieszył fakt, że będą mieli okazję zaznajomienia się z historią tego ważnego dla nasz wszystkich wydarzenia.

Ze szczegółami projektu można zapoznać się bliżej na stronie Kto, gdzie, kiedy i dlaczego? Odkrywamy historię Powstania Wielkopolskiego na terenach naszej Małej Ojczyzny. (projektanciedukacji.pl)

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 – edycja 2021 r.

Miło nam poinformować, że nasza szkoła w bieżącym roku szkolnym uczestniczy w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa.

Została objęta wsparciem finansowym w ramach rządowego programu w 2021 r. Kwota wsparcia to 4000 zł. Planowany jest głównie zakup książek będących nowościami wydawniczymi, lektur, a także zakup nowych elementów wyposażenia do biblioteki szkolnej oraz działania promujące czytelnictwo wśród młodzieży szkolnej.

Całkowity koszt realizacji zadania opiewa na kwotę: 5 000 zł.

Wnioskowana kwota wsparcia finansowego wynosi: 4 000 zł.

Wkład własny to kwota: 1000 zł.

Dyplom

Pragniemy poinformować, iż  w Szkoła Podstawowa w Bojadłach/Klenicy realizować będzie projekt pt.:

„Oferta edukacyjna SP w Bojadłach i SP w Klenicy stawia na uczniów!”

Projekt wdrażany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubuskiego na lata 2014-2020, Działanie 8.2. Wyrównywanie dysproporcji w jakości kształcenia na poziomie ogólnym oraz dostosowanie oferty edukacyjnej do potrzeb uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych i zdrowotnych, Poddziałanie 8.2.1. Wyrównywanie dysproporcji w jakości kształcenia na poziomie ogólnym oraz dostosowanie oferty edukacyjnej do potrzeb uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych i zdrowotnych – projekty realizowane poza formułą ZIT..

Projekt realizowany jest od 01 września 2021 r. do 30 czerwca 2022 r.

Celem projektu jest wzrost poziomu kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych niezbędnych na rynku pracy wśród 208 uczniów (100K, 108M) SP w Bojadłach i SP w Klenicy zamieszkujących na terenie G Bojadła w rozumieniu KC poprzez realizację dodatkowych zajęć dydaktyczno-wyrównawczych i kółek zainteresowań wynikających z podst. programowej kształcenia ogólnego dla danego etapu edukacji w okresie 01.09.2021-30.06.2022.

W ramach projektu realizowane będą następujące zadania:

– Zakup doposażenia niezbędnego do realizacji zajęć w SP w Bojadłach

– Realizacja zajęć dydaktyczno-wyrównawczych w SP w Bojadłach

– Realizacja kółek zainteresowań w SP w Bojadłach

– Zakup doposażenia niezbędnego do realizacji zajęć w SP w Klenicy

– Realizacja zajęć dydaktyczno-wyrównawczych w SP w Klenicy

– Realizacja kółek zainteresowań w SP w  Klenicy

Wartość projektu: 175 719,00 zł

Dofinansowanie projektu z UE: 149 361,15 zł

Dzień mikołajkowo-andrzejkowy

Co to się dziś u nas nie działo! Kogo nie było, niech żałuje! Muzyka od rana, wróżby, przebrania a do tego występ SU i wizyta świętego Mikołaja 🙂

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W AKCJI „PODZIEL SIĘ KSIĄŻKĄ”