Turniej „Bezpieczni na drodze”

10 kwietnia 2017 roku nasza szkoła była organizatorem IX Międzyszkolnego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym „Bezpieczni na drodze”. W Turnieju wzięło udział sześć reprezentacji szkół podstawowych i trzy gimnazjum. Uczestnicy musieli rozwiązać  test z przepisów ruchu drogowego i pokonać rowerowy tor przeszkód. W kategorii szkół podstawowych zwyciężył Zespół Edukacyjny z Nowego Kramska (98 pkt.) wyprzedzając pierwszą drużynę naszej szkoły (97 pkt.)  w składzie: Gracjan Głowania, Klaudia Wawrzynowicz i Filip Filipczak.

Kolejne miejsca zajęli:

  1. Szkoła Podstawowa z Ciosańca (63 pkt.),
  2. Szkoła Podstawowa Pomnik Rodła w Dąbrówce Wielkopolskiej (21 pkt.),
  3. druga drużyna naszej szkoły (9 pkt.) w składzie: Jakub Żabiński, Agata Stefańczyk, Aleksandra Wydra,
  4. Szkoła Podstawowa w Kolsku (-45 pkt.)

W kategorii szkół gimnazjalnych zwyciężył zespół Gimnazjum w Babimoście (119 pkt.) przed Gimnazjum w Bojadłach (72 pkt.) w składzie: Michał Lewosiński, Dawid Cedzidło i gościnnie Kacper Tomiak z ZE Nowe Kramsko. Trzecie miejsce zajęła drużyna Gimnazjum w Ciosańcu.

Każdy z uczestników otrzymał nagrody ufundowane przez Dyrektora Gimnazjum im. Jana Pawła II w Bojadłach, Dyrektora Gimnazjum w Ciosańcu, Sołectwo Klenica, Klub Sportowy „Odra” Klenica i Ochotniczą Straż Pożarną z Klenicy.