Dzień Samorządowca

W dniu 29.05.217r. uczniowie  naszej szkoły   wybrali się do Urzędu Gminy w Bojadłach. Wycieczka została zorganizowana w ramach obchodzonego 27.05   Dnia Samorządowca a także poznania bliżej zasad funkcjonowania Urzędu Gminy.  Uczniowie zostali miło przyjęci przez Sekretarza Gminy Bojadła pana Ryszarda Piwowara, który  przedstawił uczniom wszystkich pracowników urzędu, wyjaśnił na czym polega funkcja m.in.  Wójta, Skarbnika Urzędu Gminy, Księgowej, Informatyka, Sekretarza Urzędu Gminy i innych pracowników administracyjnych. 

Sekretarz zapoznał dzieci ze strukturą organizacyjną urzędu, następnie oprowadził uczniów po budynku, dzięki czemu mieli okazję zobaczyć jak wygląda praca w urzędzie oraz jakie sprawy można w nim załatwić.

Na zakończenie wizyty uczniowie złożyli życzenia na ręce pana Sekretarza  w imieniu całej szkoły dla wszystkich pracowników urzędu.

Dzieci były bardzo zadowolone z wycieczki, jedynie czego  żałowały to  tego, że nie spotkały Wójta Gminy, który był nieobecny. Mamy nadzieję, że w czasie następnej wizyty będziemy mieli okazję.