Narodowe Czytanie 2017

Nasza szkoła po raz kolejny aktywnie włączyła się do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania objętej Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.

W tym roku w wyniku głosowania internetowego czytaliśmy dramat Stanisława Wyspiańskiego pt.:”Wesele”. Wydarzenie poprzedziła prezentacja multimedialna dotycząca życia i twórczości Stanisława Wyspiańskiego oraz krótka charakterystyka utworu. Następnie uczniowie wysłuchali fragmentów dzieła, które czytały z podziałem na role panie: dyrektor naszej szkoły Mirosława Latarowska oraz nauczycielki: Wioletta Cepowska, Elżbieta Sewohl, Regina Siekierzycka oraz Małgorzata Kwiatkowska- Wydra.

Dziękujemy za udział w akcji !!!