Szkoła Podstawowa w Klenicy » Blog Archive » Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia

24 listopada obchodziliśmy po raz pierwszy w naszej szkole Dzień Misia.  Tuż po godzinie 10 zaproszony przez Samorząd Uczniowski Pan Marcin Kamiński przedstawił przygotowaną przez siebie prezentację dotyczącą życia pszczół. Maluchy były zachwycone i zadawały mnóstwo pytań.  Chwilę później Pani Stefańczyk i Pani Kubik częstowały uczniów bułkami z miodem. Chętnych na ten przysmak nie brakowało. Klasy I i III udały się następnie do jednej z sal, gdzie czytane były im bajki o misiach. Dzieci wykonywały również misiowe maski. Dla klas IV – VII Pan Kamiński przygotował odrębny pokaz slajdów, który  uczniowie chętnie oglądali. Dowiedzieli się wielu ciekawostek dotyczących pracy pszczelarza, rozwoju pszczół, rodzajów miodu. Mogli również przymierzyć strój, który ubiera się do pracy przy ulu, czy posmakować pszczelego pyłku.  Chętni uczniowie wzięli udział w konkursie pt. „Misiowy tort”. Na zakończenie każda z klas zrobiła sobie zdjęcie z wielkim Misiakiem, którego przyniósł do szkoły Kuba Kołosowski z kl.IV.

Dziękujemy raz jeszcze Państwu Kamińskim za przygotowanie tak ciekawych prelekcji, Paniom Stefańczyk i Kubik za przygotowanie bułek, Panu Paluch z Bojadeł za ofiarowanie bułek, RODZICOM Kuby Kołosowskiego za dostarczenie do szkoły misia,  a także wszystkim tym, którzy wzięli udział w konkursie na „Misiowy tort”.

FILM 🙂