Góra Grosza :-)

PODSUMOWANIE AKCJI GÓRA GROSZA
XVIII edycja Akcji „Góra Grosza” zakończona.
Trwała od 27 listopada 2017r. do 2 stycznia 2018r.

Celem akcji Góra Grosza jak co roku było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.

Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Jak co roku, w akcji uczestniczyła cała nasza społeczność szkolna. Symboliczne „grosiki” zbierane były w poszczególnych klasach, do własnoręcznie wykonanych puszek, które po zakończeniu akcji zostały ocenione a najpiękniejsza została nagrodzona przez p. Dyrektor.
Zaszczytne pierwsze miejsce otrzymała puszka : klasy VI  –  GRATULACJE.
Nagrodą doceniona została, także klasa , która zebrała największa sumę pieniędzy.
Okazała się nią klasa V, która zebrała 95.65 zł.  – GRATULACJE
Pozostałe klasy zebrały następujące kwoty:

Klasa III -75.28 zł.

Klasa I – 58.25 zł.

Klasa VII -57.62 zł.
Klasa IV– 31.41 zł.
Klasa VI – 22.05 zł
Łącznie w tym roku nasza szkoła zebrała kwotę: 340.26 zł.
Wszystkim serdecznie dziękujemy za przyłączenie się do akcji.