TYDZIEŃ KSIĄŻKI W NASZEJ SZKOLE

Tydzień Książki w naszej szkole trwał od 21 do 25 maja. Od poniedziałku do czwartku trwała akcja „Przerwa na książkę”, polegająca na czytaniu swojej książki przez uczniów podczas długiej przerwy. Osoby czytające otrzymywały „bilecik”. Kto zgromadził 4 bileciki otrzymał nagrodę.

W poniedziałek 21 maja odbyło się spotkanie z p. Małgorzatą Cichoń – pracownikiem Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. C. Norwida w Zielonej Górze. Podczas spotkania p. Kustosz zaprezentowała nam zabytkowe notacje muzyczne oraz przedstawiła historię prasy polskiej pod kątem ciekawych stron tytułowych. Ponadto w tym dniu każda klasa układała rymowankę zachęcającą do czytania i korzystania z biblioteki – Moda na czytanie.

We wtorek 22 maja odbyło się spotkanie z poetką p. Elżbietą Kuna-Kwiecińską. Podczas spotkania również uczniowie zaprezentowali swoje utwory napisane na szkolny konkurs poetycki „Piszemy wiersz o wiośnie”.

W środę 23 maja odbył się konkurs plastyczny „Projekt okładki mojej ulubionek książki”

W czwartek 24 maja odbyły się kalambury drużynowe – rozgrywki w kl. I-III, IV-V i VI-VII. Klasy I i III odgadywały hasła z baśni Andersena, natomiast klasy IV-VII hasła z baśnii braci Grimm.

Rozgrywki wygrała klasa I, klasa III, klasa IV, klasa V i klasa VII.

W piątek 25 maja uczniowie przebrali się za bohatera książkowego lub filmowego. W tym dniu odbyła się akcja „Rzucamy wszystko i czytamy” (po usłyszeniu dźwięku ręcznego dzwonka, nauczyciele przez 10 minut czytali uczniom wybraną książkę). Ponadto odbyło się przedstawienie „Sąd nad książką”.

Zwieńczeniem Tygodnia Książki było ogłoszenie wyników konkursów.

Konkurs poetycki „Piszemy wiersz o wiośnie”

W kategorii klas I-III:
I miejsce: Nikodem Lis
II miejsce: Lena Brożyna

W kategorii klas IV-VII:
I miejsce: Marcin Olejnik
II miejsce: Łukasz Grochola
III miejsce: Piotr Olejnik i Kacper Rychliński
Wyróżnienie: Patrycja Grochola

Konkurs plastyczny „Projekt okładki mojej ulubonej książki”

W kategorii klas I-III:
I miejsce: Julia Przepióra
II miejsce: Krystian Rychliński
III miejsce: Kuba Rozbicki

W kategorii klas IV-VII:
I miejsce: Dominika Kowalska
II miejsce: Emilia Zapała
III miejsce: Aleksandra Wydra

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę.