Europejski Dzień Języków Obcych

26 września to dzień, w którym obchodzony jest Europejski Dzień Języków Obcych. Święto to ma przypominać, jak ważna jest znajomość wielu języków i zachęcać do ich nauki- nieważne, czy po to, by łatwiej znaleźć pracę, móc porozumieć się na zagranicznym wyjeździe, poznać obcą kulturę, czy też dla samej satysfakcji z opanowania nowego języka. Tego dnia uczniowie klas IV-VIII rozmawiali o korzyściach płynących z nauki języków obcych, efektywnych sposobach uczenia się oraz o ważnych zasadach podczas przyswajania języka obcego. Uczniowie mogli poznać wiele ciekawostek dotyczących tego, ile jest języków na świecie, jakie są najczęściej używane języki, jak również który język jest najtrudniejszy do opanowania. Wszyscy wzięli udział w quizie językowym, wysłuchali piosenki z bajki „Pocahontas” wykonanej w 17 językach, a na koniec wspólnie zaśpiewali piosenkę „Panie Janie” po niemiecku, angielsku, hiszpańsku i polsku. Spotkanie językowe przygotowała i przeprowadziła nauczycielka języka niemieckiego- Katarzyna Pilarska-Kujawa.