TYDZIEŃ KSIĄŻKI

W dniach 20-24 maja 2019r. trwał w naszej szkole Tydzień Książki. W tych dniach odbywała się akcja „Przerwa na książkę”, polegająca na czytaniu książki przez uczniów podczas długiej przerwy. W poniedziałek odbył się międzyklasowy konkurs na Logo Biblioteki Szkolnej. W kategorii klas I-IV zwyciężyła klasa IV, a w kategorii klas V-VIII I miejsce zdobyła klasa V.
Wtorek był dniem bajek i poezji. „Opowiem Ci bajkę”, to spotkanie dla klas I-IV, podczas którego dzieci wysłuchały bajek napisanych przez p. Wiolettę Cepowską oraz Jana Siekierzyckiego. Obejrzały również inscenizację wiersza J. Tuwima pt.”Rzepka” w wykonaniu uczniów kl.VII. Starsze klasy uczestniczyły w „Spotkaniu z poezją”. Utwory literackie swojego autorstwa zaprezentowały panie: Gabriela Grochola, Wioletta Cepowska oraz Regina Siekierzycka. Środa była dniem konkursów indywidualnych. W konkursie plastycznym dla kl. I-IV „Ilustracja do mojej ulubionej książki” I miejsce zdobyła Maria Modrzejewska, II miejsce zdobyła Lena Gola oraz III miejsce- Julia Przepióra i Maciej Kahle. W klasach V-VIII odbył się konkurs językowy. I tak: w kl. V-VI w konkursie językowym „Poznaj po słowie co kto ma w głowie” I miejsce przyznano Patrycji Grochola, II miejsce zdobył Kamil Czeszyk i III miejsce Zuzanna Żabińska. W klasach VII-VIII w konkursie językowym „Z polszczyzną za pan brat” I miejsce zdobył Filip Filipczak II miejsce Klaudia Wawrzynowicz i III miejsce- Damian Kowalski. Nagrodzono również uczniów, którzy wzięli udział w konkursie na bajkę dla dzieci. I miejsce zdobył Nikodem Lis, II miejsce- Agata Stefańczyk, Gracjan Bojko oraz Mikołaj Wojda i III miejsce Jakub Kołosowski. Uczniowie otrzymali dyplomy i drobne upominki. W czwartek społeczność uczniowska obejrzała przedstawienie pt. „W bibliotece” w wykonaniu uczniów z kl.VI . W piątek odbyła się akcja „Rzucamy wszystko i czytamy”. Tym razem nauczyciele czytali uczniom przez 10 minut książkę.
Dziękujemy za udział w tym przedsięwzięciu. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!
Poniżej fotorelacja: