M JAK MADAGASKAR – relacja z podróży

Dnia 23.01.2020r. uczniowie kl. I-III naszej szkoły udali się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Klenicy na spotkanie z p. Krzysztofem Boczkowskim- podróżnikiem z Bojadeł.

P. Krzysztof w oparciu o przygotowaną prezentację multimedialną ciekawie opowiadał o swojej wyprawie na wyspę Madagaskar. Pokazał mapy, interesujące zdjęcia krajobrazów oraz endemicznych zwierząt. Mogliśmy zobaczyć też jak wygląda codzienne życie ludzi zamieszkujących wyspę. Mieliśmy możliwość obejrzenia pamiątek przywiezionych z podróży: muszli oraz przedmiotów wykonanych z drewna palisandrowego.

Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali opowieści i zadawali pytania co pozwala sądzić, że udało się rozbudzić w nich ciekawość poznawania świata.