04 X 2019r. IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

4 października obchodziliśmy IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Tydzień przed obchodami ŚDTM na korytarzu szkolnym zostały wywieszone ciekawostki matematyczne, zadania oraz ,wykonana w ciekawej formie, tabliczka mnożenia, dzięki którym uczniowie mogli utrwalić swoje umiejętności.

W piątek zostały przeprowadzone przez Komisje Egzaminacyjne (dzieci stały się egzaminatorami) egzaminy z tabliczki mnożenia dla chętnych. Uczniowie losowali kartę na której było 5 przykładów zadań, Ci którzy udzielili bezbłędnych odpowiedzi w ciągu 5 sekund otrzymywali sówkę. Uczeń, który otrzymał 2 sówki przechodził do kolejnego etapu zabawy: „Król(owa) skakanki”.

Uczniowie podczas przeskoków na skakance musieli udzielać odpowiedzi na pytania widniejące na Kartach Grabowskiego. Ten kto nie skusił i udzielił poprawnych odpowiedzi na 6 kart zostawał Ekspertem Tabliczki Mnożenia-otrzymał certyfikat oraz 5 z matematyki. Uczniowie z klas młodszych, którzy nie posiadają jeszcze umiejętności mnożenia, rozwiązywali zadania związane z dodawaniem i odejmowaniem- wśród nich również zostali wyłonieni Eksperci.

W sumie do egzaminu przystąpiło 44 uczniów z czego 9 otrzymało tytuł Eksperta.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. To matematyczne święto, weszło na stałe do naszego szkolnego kalendarza. Poprzez wspólną zabawę, łączymy się z ludźmi na całym świecie.
 

Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom oraz wszystkim uczestnikom. 

TO BYŁA SUPER ZABAWA !!!

Szkola Podstawowa zbudowana zostala na silniku Wordpressa
copyright by m@rc


Autorzy stron:
uczniowie: Julia Dz. Maria M. :)