Klasa VIII – informacje

 Uczniowie:

1. Klaudia Joanna B.

2. Maja Oliwia B.

3. Fabian B.

4. Klaudia Anna D.

5. Szymon Feliks G. 

6. Filip G.

7. Amelia Wanda J.

8. Patryk K.

9. Jakub Adam K.

10. Julia Anna M.

11. Maksymilian O.

12. Nikola R.

13. Natalia S.

14. Jakub Sz.

15. Jakub Z.

16. Zuzanna Ż.                                                

Wychowawca:

Eryk Tietz

BAL KARNAWAŁOWY luty 2018

  WIGILIA KLASOWA grudzień 2017

ANDRZEJKI KLASOWE listopad 2017

ROK SZKOLNY 2017/2018

wychowawca Katarzyna Pilarska-Kujawa
 

987654321

  „ JESTEŚMY UCZNIAMI”

23 października 2014 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość  „ Pasowanie na ucznia”. W obecności zaproszonych gości: pani dyrektor, wójta gminy, rodziców, nauczycieli, koleżanek i kolegów dzieci z klasy I zaprezentowały swoje umiejętności w programie artystycznym. Następnie uroczyście ślubowali. Po ślubowaniu pani dyrektor Mirosława Latarowska  dokonała ceremonii pasowania dotykając ramienia każdego ucznia dużym ołówkiem. Z tej okazji wychowawczyni wraz z p. dyrektor wręczyły uczniom  pamiątkowe dyplomy. Rodzice ufundowali dzieciom prezenty. Także wójt gminy p. Grzegorz Doszel gratulował pierwszakom i wręczył wspaniałe upominki. Dzieci otrzymały także życzenia od starszych koleżanek i kolegów. Uroczystość przygotowała wychowawczyni Danuta Woś, a program artystyczny prowadziła uczennica klasy VI Julita Wójcik.

pobrane

„ Andrzejki”

Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

W naszej klasie dnia 27.11.2014r. odbyła się długo wyczekiwana zabawa andrzejkowa. Dzieci, kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja, losowały wróżby przepowiadające przyszłość, tańczyły i bawiły się wspólnie przy dźwiękach skocznej muzyki. Brały również udział w wielu ciekawych zabawach i konkursach. Całość spotkania umilił przepyszny poczęstunek. Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i z utęsknieniem czekamy już na następny  andrzejkowy bal. Wszyscy zadowoleni wrócili do domów pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego wieczoru.

 WIGILIA KLASOWA

W okresie zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, jak co roku, każda klasa organizuje swoją wigilię. Takie spotkanie wigilijne odbyło się również w klasie I, która przeżyła ją wspólnie z dziećmi z klasy „0”.  Spotkanie wigilijne odbyło się 19 grudnia 2014 roku. Przed wigilią wszyscy uczniowie pomagali w przygotowywaniu uroczystości: rozkładano talerze, sztućce, owoce i słodycze. Potem nadszedł czas na podzielenie się opłatkiem i złożenie życzeń. Mamy nadzieję, że się spełnią w nowym roku. Po życzeniach i  poczęstunku wszyscy głośno śpiewaliśmy kolędy. Pamiętał  o nas Gwiazdor, który zaszczycił nas swoim przybyciem. Wszystkie dzieci otrzymały prezenty, które sprawiły im ogromną radość i zadowolenie.  
Był również czas na sesję zdjęciową. Po zakończonej wigilii braliśmy udział w „Jasełkach”, a także zaśpiewaliśmy pastorałkę „Był pastuszek bosy”.  Uczniom  bardzo podobał się razem spędzony dzień w miłej świątecznej atmosferze. Wpłynął on na integrację zespołu klasowego i na długo pozostanie w naszej pamięci.

DSC09425