Archive for Kwiecień, 2021

Klasy VIII poznają oferty szkół średnich

Przed naszymi najstarszymi uczniami już niedługo otworzy się nowy rozdział w życiu. Dlatego też zorganizowane zostały spotkania online z Zespołem Szkół Technicznych im. Mikołaja Kopernika, a także z IV Liceum Ogólnokształcącym im. Eugeniusza Horbaczewskiego w Zielonej Górze. Na lekcjach wychowawczych uczniowie poznali również ofertę pozostałych szkół średnich.

Spotkanie klasy VIII z absolwentką filologii koreańskiej

Nasi uczniowie w czasie rozmowy z panią Angeliką dowiedzieli się jak wygląda nauczanie w Korei Południowej, jak wygląda rytm dnia Koreańczyka. Wysłuchali z zaciekawieniem opowieści o toku studiów filologii koreańskiej i o rzeczy niezbędnej na rynku pracy, jaką jest znajomość języka angielskiego. Uczniowie poznali również kilka zwrotów w języku koreańskim. Dziękujemy Pani Angelice za poświęcony czas.

Konkurs literacki „Bajkopisarz” rozstrzygnięty!

W tym roku uczestnicy konkursu mieli do wyboru następujące tematy:

– Udajesz się w podróż  z wybranym przez siebie bohaterem literackim. Przeżywacie wspólną przygodę, której myślą przewodnia są słowa: ”Trudne drogi często prowadzą do pięknych miejsc”. Napisz opowiadanie twórcze z elementami dialogu.

– W życiu nie ma porażek, są tylko lekcje. Rozważ myśl w oparciu o poznaną lekturę obowiązkową i inny utwór literacki.

Większość uczniów wybrała temat nr 1, prześcigając się w pomysłach na jak najlepsze przedstawienie wymyślonej historii. Stwierdzono, że wszyscy uczniowie mają zadatki na pisarzy, że wykazali się nie lada kunsztem poetyckim. Jednak komisja musiała dokonać wyboru. Sprawdzających najbardziej urzekły prace: Aleksandry O. z Zespołu Edukacyjnego w Bojadłach, której to przyznano I miejsce; Julii G. młodszej koleżance Oli z Bojadeł, która zajęła II miejsce; Weroniki K. z SP w Klenicy, która to otrzymała miejsce III. Przyznano również wyróżnienia dla Daniela S. i Aleksandry W. z klasy VIII a z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kargowie, a także dla najmłodszej uczestniczki konkursu Melanii Sz. z Zespołu Edukacyjnego w Trzebiechowie. Gratulujemy!

–> Wniosek <--

,,Serduszkowy zawrót głowy”

Upominki dla zerówki za udział w konkursie plastycznym organizowanym przez GOK w Bojadłach „ Serduszkowy zawrót głowy”. Dziękujemy.

Całkiem nieźli z nas aktorzy

Klasa VIII uczestniczyła dziś w niesamowitej lekcji. Poprowadziła ją pani Magdalena Stanisławska – instruktorka teatralna. Zajęcia odbyły się w ramach akcji „Zaproś mnie na swoją lekcję”. Przenieśliśmy się w świat teatru…Odegraliśmy rolę rakiety, plażowiczów, zwierząt i tykającego zegara. Uważamy, że całkiem nieźli z nas aktorzy 🙂

Nie ma nudy na polskim!

Klasa IV nagrała słuchowisko na podstawie utworu Adama Mickiewicza „Pani Twardowska”. Zachęcamy do wysłuchania.

Spotkanie z uczniami z Ukrainy

Podziękowania dla dyrektora Marcina Cieślik , oraz uczniów  klasy trzeciej SP w Klenicy.

Chmilenicka  Okręgowa Biblioteka im. Szewczenki, dla dzieci, pragnie serdecznie podziękować za udział w  projekcie-online ” Książkowy most „, organizowanym w dniu Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.

Dyrektor biblioteki
                                                                                   Walentyna Czernous.